Regeneracja DPF

Filtry DPF, FAP/KAT odpowiadają za ograniczenie emisji szkodliwych substancji znajdujących się w spalinach samochodowych. Zapchany filtr cząsteczek stałych może być poważnym zagrożeniem dla całego układu. Jak rozpoznać, że nasz filtr nie działa prawidłowo? Do objawów wskazujących na nieprawidłową pracę filtra możemy zaliczyć czarny dym wydobywający się z układu wydechowego, słabsza moc silnika, większe zużycie paliwa, problemy z uruchomieniem pojazdu, zapach spalin wydobywający się z silnika.

Czyszczenie DPF metodą Hydrodynamiczna

W przeszłości zużycie filtra DPF wiązało się z jego kosztowną wymianą. Dzisiaj można skorzystać z usługi bezpiecznej regeneracji czyli profesjonalnemu czyszczeniu filtra DPF, FAP/KAT. ProfiAutomotive oferuje możliwość regeneracji filtra DPF w Olsztynie.
Czyszczenie filtra DPF wykonywane jest metodą hydrodynamiczną, która charakteryzuje się wysoką skutecznością, sięgającą nawet do 98% przepustowości. Niemal wszystkie zanieczyszczenia nagromadzone w czasie eksploatacji samochodu zostają usunięte. Regeneracja filtra DPF metodą hydrodynamiczną jest bezpieczna zarówno dla filtra jak i dla środowiska.

Jak wygląda regeneracja filtra DPF w Olsztynie

Regeneracja DPF metodą hydrodynamiczną wykonywana jest za pomocą specjalistycznego urządzenia, wytwarzającego strumień wody skierowany bezpośrednio do wnętrza filtra. Woda, podawana impulsowo do filtra odrywa i wypłukuje zanieczyszczenia z wnętrza filtra.

Czyszczenie DPF za pomocą metody hydrodynamicznej jest bezpieczne dla powłoki katalitycznej filtra. Dodatkowym atutem jest możliwość oczyszczenia kanałów filtra z wszystkich cząstek sadzy, popiołu nagaru. Proces czyszczenia DPF trwa od 30 do 60 minut. Po wykonaniu regeneracji wykonywana jest diagnostyka DPF sprawdzająca stan techniczny filtra.

Osoby zainteresowane czyszczeniem i regeneracją filtra DPF w Olsztynie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Czyszczenie i  regeneracja filtra DPF - Olsztyn

ulotka-andpol-dpf.jpg